Κυριακή 17 Απριλίου 2016

Ποδόσφαιρο 17/4/16

Επιμέλεια:Παντελής Χαραλαμπάκης

Έπιασε κορυφή ο ΟΦΗ αν και δεν νίκησε

Μεγάλη ευκαιρία να βρεθεί μόνος του στην κορυφή έχασε ο ΟΦΗ, που έφερε ισοπαλία με τον Ιωνικό.

Ο ΟΦΗ έπαιζε κόντρα σε μια ιστορική ομάδα, και αυτό φάνηκε μέσα στο αγωνιστικό χώρο, με τις δύο ομάδες να παίζουν για την φανέλα που φοράνε. Το παιχνίδι, ήταν μονόδρομος για τον ΟΦΗ, που είχε την κατοχή της μπάλας για 90 λεπτά, αλλά να μην μπορεί να δημιουργήσει εύκολα ευκαιρίες. Το γκολ ήρθε στο 40' μετά από ένα φαλτσαριστικό πλάσε του Καλέ, να κάνει το 0-1, αλλά μετά από 5 λεπτά ήρθε η ισοφάρισε από τον Ιωνικό με τον Σάμιο να κάνει το 1-1 πριν οι δύο ομάδες να πάνε στα αποδυτήρια. Στο δεύτερο ημίχρονο, ο ΟΦΗ ήταν συνεχώς στην επίθεση αλλά να μην μπορεί να δημιουργήσει κάποια επικίνδυνη φάση για να σκοράρει, και έτσι έμεινε το 1-1 και με συνδυασμό την ήττα του Φωστήρα στον Κρουσώνα, ο ΟΦΗ είναι στην κορυφή μαζί με την ομάδα του «Φονέα»