Σάββατο 1 Οκτωβρίου 2016

Ακαδημίες 01/10/16

Επιμέλεια:Παντελής Χαραλαμπάκης

«3 στα 3» και συνεχίζει...

Επιτυχημένο ήταν και το σημερινό παιχνίδι του ΟΦΗ ’94, καθώς ξεπέρασε με σκορ 4-1 το εμπόδιο της Παλιανή 2008 στο ΒΑΚ, για την 3η αγωνιστική της Β2 ΕΠΣΗ. Έτσι συνεχίζει με το απόλυτο επιτυχιών στην κορυφή της βαθμολογίας.
Πάντως με εξαίρεση το καλό πρώτο 20λεπτο, ο ΟΦΗ ’94 δεν ήταν τόσο καλός όσο στα προηγούμενα παιχνίδια, όμως έφτασε στο τρίποντο. Αρχικά προηγήθηκε 2-0 με γκολ των Καλαϊτζάκη και Νοικοκυράκη, με το σκορ ημιχρόνου να είναι 2-1 με την Παλιανή 2008 να μειώνει με τον Γ. Παπακώστα. Στο δεύτερο ημίχρονο με πέναλτι του Κουρίνου και γκολ του Μπελαδάκη διαμορφώθηκε το τελικό 4-1.
ΟΦΗ ’94: Βαρδάκης, Μουτσομετάι, Κουρίνος, Ζερβάκης, Λαγουδάκης, Βολτυράκης, Παπαδάκης (Μπελαδάκης), Καλαϊτζάκης, Νοικοκυράκης (Λαζίδης), Σκουλάς (Γκίνη), Κουτεντάκης
ΠΑΛΙΑΝΗ 2008: Κουγιουμιτζάκης, Γιασσάκης, Σπινθουράκης, Οικονομάκης Κ., Πεταλάκης, Οικονομάκης Γ., Ανδριώτης (Λεκάκης), Παπακώστας Γ., Μεϊμάρης (Μουστάκας), Τριαματάκης, Στεφανάκης (Κοσμαδάκης)