Σάββατο 19 Νοεμβρίου 2016

Ποδόσφαιρο 19/11/16

Επιμέλεια:Παντελής Χαραμπάκης

Καλή εμφάνιση από τον ΟΦΗ και φιλική νίκη επί του Ερμή Ζωνιανών

Πραγματοποιώντας μια καλή εμφάνιση ο ΟΦΗ νίκησε εύκολα τον Ερμή Ζωνιανών με σκόρερ τους Όγκμποε και Αντουκόρ.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με τον ΟΦΗ να έχει την κατοχή της μπάλας και τις ευκαιρίες να ανοίξει νωρίς το γκολ. Το ήρθε στο 15 λεπτό, όταν ο Όγκμποε έκανε το σουτ από το ύψος του πέναλτι, κάνοντας το 1-0. Ο ΟΦΗ συνέχιζε να πιέση τον αντίπαλο, ενώ 10 λεπτά μετά ο Μάνος είχε δοκάρι μετά από ωραία σέντρα του Βαλλιάνου. Ένα απευθείας φάουλ του Χαντί και δύο σουτ, από Αντουκόρ και Μάνο δεν βρήκαν εστεία. Στο δεύτερο ημίχρονο, ο ΟΦΗ όπως τελείωσε το πρώτο ημίχρονο, άρχισε το δεύτερο, στο 48' ο Μάνος έστειλε την μπάλα στο δοκάρι, με το γκολ στο 55' μετά από κόρνετ του Χαντί, ο Κώτσιος πήρε τη κεφαλιά και από κόντα ο Αντουκόρ έκανε το 2-0.

Ο ΟΦΗ δεν απειλήθηκε ιδιαίτερα από τον πρωτοπόρο Ερμή Ζωνιανών Γ' Εθνική (4ος όμιλος), με τα στόπερ του ΟΦΗ να κάνουν ένα καλό παιχνίδι, με αποτέλεσμα η επιθετική γραμμή του Ερμή να μην μπορεί να κάνει φάσεις.

Συνθέσης ομάδων:
ΟΦΗ: Δαύκος, Όστοιτς, Κομεσίδης, Μίκιτς, Νάστος, Μπουρσέλης, Όγκμποε, Μάνος, Αντουκόρ, Βαλλιάνος, Χαντί

Ερμής: Κόλλιας, Ταβλαδωράκης, Ραπτάκης, Γεωργούλης, Πρωτογεράκης, Φαμπίνιο, Πουλάκης, Ανωγειαννάκης, Πασσιαλής, Πλουσής Β., Τοπούζης