Κυριακή 11 Δεκεμβρίου 2016

Ποδόσφαιρο 11/12/16

Επιμέλεια:Παντελής Χαραλαμπάκης

Σοβαρός ο ΟΦΗ επέστρεψε στις νίκες 3-0 τον ΑΟ Χανιά

Ο ΟΦΗ μετέτρεψε σε εύκολο απόγευμα το παιχνίδι με τον ΑΟΧανιά στο Γεντί Κουλέ (3-0).
Τρία γκολ, δυο δοκάρια και πολλές χαμένες ευκαιρίες για περισσότερα τέρματα συνέθεσαν το παιχνίδι του ΟΦΗ, ο οποίος μετά το 70' άρχισε να σκέφτεται το παιχνίδι με τον Ηρακλεήτην Πέμπτη για το Κύπελλο Ελλάδος.
Στο 41' ο Κομεσίδης με προβολή μετά απο κόρνερ του Ράντι άνοιξε το σκορ για τον ΟΦΗ.
Στο 47' ο Χαντί μετά απο ασίστ του Ογκμποε, έκανε το 2-0.
Στο 54' ο Ράντι με σούτμέσα απο την περιοχή τελείωσε το παιχνίδι.
Στο 65' ο ΟΦΗ είχε δοκάρι με τον Ογκμποε, αλλά και στο 92' με το Ροβίθη.
Καλή η εικόνα του ΟΦΗ στο μεγαύτερο διάστημα του αγώνα, χειροκροτήθηκε απο τους 3 ψιλιάδες θεατές που βρέθηκαν στο Γεντί Κουλέ.
Διαιτητής: Ρατσιάτος (Αργολίδας)
OΦΗ: Δάφκος, Νάστος, Οστοιτς, Βουό (70' Μάνος), Χαντί (77' Μπολάκης), Κομεσίδης, Κοιλιάρας, Αντουκόρ, Κιάσσος, Ογκμποε (70' Ροβίθης), Ράντι.
Στον πάγκο οι: Δερμιτζάκης, Κώτσιος, Μιλοσάβλιεφ, Μάνος, Ροβίθης, Βαλλιάνος, Μπολάκης.
AOXANIA: Αθανασίου, Ζέρης, Δαμιανάκης, Ηρακλής, Θεολόγου (74' Ζόρο), Γκεμίσης (46' Λύρας), Φουρλάνος, Τσουκάνης, Μάνιας, Ντούμος (65' Αποστολόπουλος), Σταματής.
Στον πάγκο οι: Λάλι, Λύρας, Αποστολόπουλος, Σιάννης, Βαρούχας, Ζόρο, Κοζάκης.
ΤΟ ΦΙΛΜ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ
Το παιχνίδι ξεκίνησε!
2' Ο Ράντι πέφτει στο έδαφος απο κράτημα του Σταματή, ο διαιτητής λέει όχι στις διαμαρτυρίες των παικτών του ΟΦΗ για πέναλτι.
3' Ο Ράντι σε θέση βολής απο την μικρή περιοχή σουτάρει, ο γκολκήπερ Αθανασίου μπλοκάρει.
5' Κόρνερ ο Ράντι, κεφαλιά ο Βουό απο κοντά η μπάλα λίγο πάνωαπο το οριζόντιο δοκάρι.
19' Ο Ογκμποε με κεφαλιά-πάσα βρίσκει τον Ράντι μέσα στην περιοχή, αυτός προλαβαίνει στην έξοδο τον Αθανασίου, αλλά στέλνει τη μπάλα άουτ.
28' Κίτρινη κάρτα στον Ηρακλή, για σκληρο μαρκάρσμα στον Ράντι.
32' Ο Βουό ανατρέπεται μέσα στην περιοχή, οι παίκτες του ΟΦΗ ζητούν πέναλτι και πάλι "όχι» απο τον διαιτητή.
33' Κόρνερ του Ράντι, κεφαλιά του Κομεσίδη, ο Ηρακλής με το κεφάλι απο απομακρύνει σωτήρια!
35' Σέντρα-σουτ του Ράντι απο τα δεξιά ο Αθανασίου διώχνει.
36' Ο Αντουκόρ με το κεφάλι βρίσκει τον Βουό, ο οποίος έπιασε αέρα, ο επερχόμενος Ράντι σούταρε στα σώματα.
41' ΓΚΟΛ για τον ΟΦΗ. Ο Ράντι εντελεί το κόρνερ, ο προωθημένος Κομεσίδης με κοντινή προβολή στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα (1-0).
ΛΗΞΗ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ 1-0 Ο ΟΦΗ ΤΟΝ ΑΟΧΑΝΙΑ
47' Με γκολ απο τα αποδυτήρια ξεκινάει ο ΟΦΗ το δεύτερο ημίχρονο. Ο Ογκμποε, βγάζει ωραίαστον Χαντί, ο οποιος πλασάρει ιδανικά και γράφει το 2-0.
54' Το 3-0 για τον ΟΦΗ. Ο Ράντι με σουτ μέσα απο την περιοχή κάνει το 3-0 και ο ΟΦΗ καθαρίζει το παιχνίδι!
Είχε προηγηθεί μεγάλη ευκαιρία με τον Βουό, ο οποίος πήγε να τους περάσει όλους για να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα. Τελικά το έκανε ο Ράντι!
60' Κίτρινη κάρτα στον Οστοιτς.
64' Νέα μεγάλη ευκαιρία για τον ΟΦΗ με τον Βουό, ο οποίος απέναντι με το τέρμα, πλάσαρε πάνω στο Θεολόγου!
65' Δοκάρι για τον ΟΦΗ. Ο Ογκμποε μπαίνει στην περιοχή και σουταρει δυνατά με το αριστερό αλλά η μπάλα σταματάει στο δεξί κάθετο δοκάρι!
70' Διπλή αλλαγή για τον ΟΦΗ. Εξω οι Βουό και Ογκμποε, μέσα οι Ροβίθης και Μάνος.
80' Ο Μάνος σε θέση βολής γυρίζει και σουτάρει, η μπάλα κοντράρει στα σώματα!
81' Κίτρινη κάρτα στον Ροβίθη.
82' Ο Μάνος ξανά σε θέση βολής σουτάρει, η μπάλα στην εξωτερική πλευρά των διχτύων.
88' Κίτρινη κάρτα στον Δαμιανάκη.
+90 Δεύτερο δοκάρι για τον ΟΦΗ. Ο Ροβίθης πλάσαρε, η μπάλα σταμάτησε στην αριστερή κάθετη δοκό.