Κυριακή 15 Ιανουαρίου 2017

Ποδόσφαιρο 15/1/17

Eπιμέλεια:Παντελής Χαραλαμπάκης

Τεράστιο διπλό του ΟΦΗ, με ΕΠΙΚΗ ανατροπή!

Τι και αν έχανε 2-0 στο ημίχρονο; O OΦΗ έκανε την μεγάλη ανατροπή στο δεύτερο ημίχρονο, και πήρε μια μεγάλη νίκη.

Ο ΟΦΗ δεν μπήκε καθόλου καλά στο παιχνίδι, με τον Αχαρναϊκό να προηγείται μόλις στο 1ο λεπτό, στην συνέχεια και με την ψυχολογία να είναι υπέρ του γηπεδούχου, ο ΟΦΗ δεν κατάφερε στο πρώτο ημίχρονο να κάνει ούτε μια φάση, ενώ ο Αχαρναϊκός είχε μεγάλες ευκαιρίες να βάλει δεύτερο γκολ. Το δεύτερο γκολ για τον Αχαρναϊκό, ήρθε στο 40' όταν ο Ντάγκρας με σουτ έκανε το 2-0 που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα του δευτέρου ημίχρονο.

Στο δεύτερο ημίχρονο, ο ΟΦΗ μείωσε στο 48 λεπτό με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μιλοσάβλιεφ, και ξαναμπήκε στο παιχνίδι από πολύ νωρίς. Ο ΟΦΗ έπαιξε φουλ επίθεση με τον Νιόπλια να παίζει 3-5-2 και οι αλλαγές του έπαιξαν καθοριστικό ρόλο. Δέκα λεπτά αργότερα, ο ΟΦΗ ισοφάρισε με ανάποδο ψαλίδι του Κομεσίδη και έφερε το ματς στα ίσια. Στο 90, ο Κέβιν Χίσι πέτυχε το νικητήριο γκολ του αγώνα, με τον ΟΦΗ να κάνει μια ΕΠΙΚΗ ανατροπή και να παίρνει μια μεγάλη νίκη.