Κυριακή 5 Μαρτίου 2017

Ποδόσφαιρο 05/3/17

Επιμέλεια:Παντελής Χαραλαμπάκης

Μεγάλο διπλό για τον ΟΦΗ, δεν άλλαξε κάτι στην βαθμολογία!

Ο ΟΦΗ κατάφερε να φύγει νικητής από τι Μυτιλήνη, καθώς επικράτησε 1-2 της Καλλονής και πέτυχε την τέταρτη συνεχόμενη νίκη στο πρωτάθλημα.

Σε ένα παιχνίδι που ο ΟΦΗ βρέθηκε πίσω στο σκορ, όταν στο 20λεπτό μετά από φάουλ του Λαμπράκη, ο Ευαγγελιδάκης έκανε το 1-0. Στη συνέχεια ο ΟΦΗ πίεσε την άμυνα της Καλλονής, και η ισοφάρησε ήρθε στο 38 όταν ο Χαντί εκτέλεσε το κορνέρ ο Κώτσιος από το ύψος του πέναλτι έκανε το 1-1. Ο ΟΦΗ συνέχισε να πιέζει για να πετύχει το δεύτερο γκολ στο δεύτερο ημίχρονο, με τα σουτ των Μητρόπουλου και Μάνο να μπλοκάρει ο Παπαδόπουλος. Η Καλλονή παραλίγο να κάνει το 2-1, με τον Στρέζο να κάνει την μεγάλη επέμβαση και να κρατάει το 1-1. Η ανατροπή για τον ΟΦΗ ήρθεθ στο 85, όταν ο Ράντι μπήκε στην περιοχή του Παπαδόπουλου σούταρε και έκανε το 1-2 που ήταν το τελικό αποτέλεσμα.

Ο ΟΦΗ έκανε το «4χ4», και παράμεινε στην 4η θέση της βαθμολογίας, ενώ η διαφορά από της δύο πρώτες θέσεις δεν άλλαξε καθώς η Λαμία πήγε για... βόλτα στο Μάλεμε και νίκησε 1-2 τον Κισσαμικό