Κυριακή 12 Μαρτίου 2017

Ποδόσφαιρο 12/3/17

Επιμέλεια:Παντελής Χαραλαμπάκης

«Καθάρισε» σε 8 λεπτά και συνεχίζει!

Tην πέμπτη συνεχόμενη νίκη στο πρωτάθλημα, πέτυχε ο ΟΦΗ σήμερα που πέρασε 0-3 από την Ελευσίνα.

Ένα πολύ κακό πρώτο ημίχρονο από τους ποδοσφαιριστές του ΟΦΗ, είχε ως αποτέλεσμα να έχει μόλις 1 ευκαιρία για να ανοίξει το σκορ. Ο Πανελευσινιακός, ήταν εκείνος που απειλούσε συνέχεια τον ΟΦΗ, είχαν δοκάρι από απευεθείες εκτέλεση του Νίασον, ενώ στο 2ο λεπτό του παιχνιδιού ο Στρέζος έκανε μεγάλη επέμβαση στο σουτ του Πρίντεμπς. Ότι δεν έκανε ο ΟΦΗ στο πρώτο ημίχρονο, το έκανε στο δεύτερο, με την είσοδο του Βαλλιάνου και Πάγκαλου να γίνεται πιο επιθετικός. Το γκολ ήρθε στο 70 λεπτό, μετά από ωραία σέντρα του Βαλλιάνου ο Μάνος έκανε το 0-1. Στη συνέχεια, ο ΟΦΗ πίεζε για να πετύχει άλλο ένα γκολ, και ήρθε στο 77 λεπτό, ο Πουρτουλίδης έβγαλε εξαιρετική σέντρα, με τον Ηλία Κώτσιο να πετύχει για δεύτερο συνεχόμενο παιχνίδι γκολ.

Στα τελευταία λεπτά ο Πανελευσινιακός, είχε ανέβει για να πετύχει το γκολ της τιμής, με τον ΟΦΗ να βγάζει αντεπίθεση, με τον Πάγκαλο να πετύχει το γκολ και να κάνει το 0-3 που ήταν το τελικό αποτέλεσμα του παιχνιδιού.