Κυριακή 23 Οκτωβρίου 2016

Μπάσκετ 23/10/16

Επιμέλεια:Παντελής Χαραλαμπάκης

Λύγισε ο ΟΦΗ στο τελευταίο λεπτό!

Ο ΟΦΗ προηγήθηκε μέχρι και με οκτώ πόντους όμως λύγισε στο τελευταίο λεπτό γνωρίζοντας την ήττα από την Πεντέλη με 63-59 πραγματοποιώντας εξαιρετική εμφάνιση για ακόμα μια αγωνιστική.
Κόντρα σε μια ομάδα που αποτελεί ένα από τα φαβορί για την άνοδο στην Β’ Εθνική, ο ΟΦΗ πάλεψε μέχρι το τέλος πραγματοποιώντας μια πολύ καλή εμφάνιση αλλά δίχως να πάρει το ροζ φύλλο αγώνα. Με το τέλος του πρώτου ημιχρόνου, ο ΟΦΗ προηγήθηκε ακόμα και με οκτώ πόντους (29-37) που ήταν και το αποτέλεσμα του ημιχρόνου. Οι δύο ομάδες πήγαιναν πόντο – πόντο μέχρι και το τελευταίο λεπτό όταν και οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με δύο πόντους (61-59). Ο ΟΦΗ προσπάθησε να ισοφαρίσει δίχως να του δοθεί φάουλ και στην τελευταία φάση με δύο βολές διαμορφώθηκε το τελικό 63-59.