Τετάρτη 22 Μαρτίου 2017

Ποδόσφαιρο 22/3/17

Επιμέλεια:Παντελής Χαραλαμπάκης

ΕπιστρΟΦΗ στις νίκες για το «πληγωμένο» ΟΦΗ

Ο ΟΦΗ επέστρεψε στα νικηφόρα αποτελέσματα, καθώς πέρασε με νίκη από τα Περβόλια με 0-2 επί του ΑΟΧανιά.
Ο ΟΦΗ κατάφερε να σκοράρει στο φινάλε των δυο ημιχρόνων.
Αρχικά στο 41’ ο Πουρτουλίδης με εύστοχο χτύπημα πέναλτι που κέρδισε ο Βουό, άνοιξε το σκόρ για τον ΟΦΗ.
Ενώ στο 89’ ήταν η σειρά του Βουό μετά από εντυπωσιακή ενέργεια του Μάνου, να γράψει το τελικό 0-2.
Μια δίκαιη νίκη για τον ΟΦΗ, ο οποίος ήταν καλύτερος στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα και είχε τις ευκαιρίες και για περισσότερα τέρματα.
Ετσι ο ΟΦΗ διατήρησε την πολύ καλή του παράδοση στα Περβόλια, όπου δεν έχει γνωρίσει ποτέ την ήττα!
Eνώ η ομάδα του Νίκου Παπαδόπουλου έβγαλε αντίδραση μετά την ήττα απο τα Τρίκαλα στο Γεντί Κουλέ.
Το παιχνίδι παρακολούθησαν και περίπου 100 φίλαθλοι του ΟΦΗ από το Ηράκλειο.
Διαιτητής: Ζαραβίνος (Αθηνών)
ΑΟ Χανιά: Αθανασίου, Ζέρης, Δαμιανάκης, Ηρακλής, Βασιλείου (90’ Γεωργακόπουλος), Φουρλάνος, Τσουκάνης, Αποστολόπουλος (79' Mηλιώτης), Σταματής, Ρούνει, Δρίζης (58' Λάσκαρης).
ΟΦΗ: Στρέζος, Κιάσσος, Βαλλιάνος, Κομεσίδης, Κώτσιος, Μπόατενγκ, Μητρόπουλος (72' Αντουκόρ), Πουρτουλίδης, Μιλοσάβλιεφ (58' Πάγκαλος), Όγκμποε (78' Μάνος), Βουό.
TO LIVE ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ
7’ Η πρώτη καλή στιγμή για τον ΟΦΗ. Κεφαλιά του Ογκμποε, η μπάλα άουτ.
8’ Ο ΟΦΗ απειλεί και πάλι με κεφαλιά του Ογκμποε, έδιωξε ο Αθανασίου.
13’ Καλή στιγμή για τον ΟΦΗ με τον Αθανασίου να διώχνει εντυπωσιακά το σουτ του Βαλλιάνου.
14’ Ο ΟΦΗ απειλεί και πάλι με τον Μιλοσάβλιεφ, του σουτ του οποίου από καλή θέση δεν βρίσκει στόχο.
16’ Σούτ του Ογκμποε, η μπάλα στα σώματα. Ο ΑΟΧανιά βγαίνει στην κόντρα με τον Σταματή, ο οποίος πλασάρει άουτ.
29’ Απειλεί ο ΟΦΗ με τον Μιλοσάβλιεφ, το σουτ του οποίου, έφυγε λίγο έξω από από το αριστερό δοκάρι του Αθανασίου.
32’ Ο γκολκήπερ του ΟΦΗ Στρέζος βγαίνει και μπλοκάρει πριν ο Αποστολόπουλος γίνει απειλητικός.
33’ Σέντρα του Βαλλιάνου για τον Ογκμποε, αυτός συγκρούεται με τον Τσουκάνη και η μπάλα έφυγε άουτ και η ευκαιρία χάθηκε για τον ΟΦΗ.
35’ Κίνδυνος για την άμυνα του ΟΦΗ, όταν από λάθος γύρισμα του Κώτσιου, χρειάστηκε η επέμβαση του Κιάσσου, πριν η μπάλα περάσει τη γραμμή τέρματος και σημειωθεί αυτογκόλ!
41’ Ο ΟΦΗ κερδίζει πέναλτι. Ο Βουό ανατρέπεται από τον Ζέρη και ο διαιτητής δείχνει την άσπρη β ούλα. Το πέναλτι εκτελεί εύστοχα ο Πουρτουλίδης και κάνει το 0-1 για τον ΟΦΗ.
+45 Σούτ του Τσουκάνη, η μπάλα άουτ.
73’ Σούτ του Αποστολόπουλου, μπλοκάρει ο Στρέζος.
76’ Σούτ του Βουό από το ύψος της περιοχής, η μπάλα λίγο άουτ.
82’ Σούτ του Ρούνει η μπάλα πάνω από τα δοκάρια του Στρέζου.

89’ Το 0-2 για τον ΟΦΗ. Ωραία ενέργεια από τον Μάνο, ο οποίος δίνει έτοιμο γκολ στον Βουό, ο οποίος στέλνει την μπάλα στα δίχτυα (0-2).
ΤΕΛΙΚΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ 0-2