Επιμέλεια:Παντελής Χαραλαμπάκης

Νίκη στο Παγκρήτιο και δεύτερη θέση!

Ο ΟΦΗ έκανε το ...καθήκον του στο Παγκρήτιο στάδιο.
Πήρε τη νίκη επί του Εργοτέλη με 2-4 και ανέβηκε μόνος στην δεύτερη θέση!
Εύκολη η επικράτηση του ΟΦΗ, ο οποίος αν και βρέθηκε κόντρα στη ροή του αγώνα πίσω στο σκορ στο 11’ (Εντιαγιέ) αντέδρασε όπως έπρεπε και με τρία γκολ από  τους Κουσκουνά, Μάρτος και Ορτέγκα, έκλεισε το ημίχρονο με 1-3.
Ο Εργοτέλης ξαναμπήκε στο παιχνίδι με το γκολ του Σταμόπουλου στο 59’ (2-3), αλλά ο ΟΦΗ τελείωσε το παιχνίδι στο 76’ με τον Ογκμποε.
Σπουδαίο ποδόσφαιρο ειδικά στο πρώτο ημίχρονο για τον ΟΦΗ, ο οποίος είχε τις ευκαιρίες για περισσότερα γκολ, απέναντι στην ανοιχτή άμυνα του Εργοτέλη, την οποία οι παίκτες του ΟΦΗ τρύπησαν πολλές φορές.
Συγκλονιστική η παρουσία πάνω από 2 χιλιάδων θεατών του ΟΦΗ στο Παγκρήτιο στάδιο, βοήθησαν τον ΟΦΗ να φτάσει στη σημαντική νίκη.
Συνθέσεις:
Εργοτέλης: Λαδάς, Πάτας, Βογιατζής, Εντιαγιέ, Μπάτζιος, Μπουτσάκης, Σταμόπουλος, Εφορτ (61' Μαζουλουξής), Κάιπερς, Σταματάκος, Μπούζας.
Στον πάγκο οι: Κατσιμήτρος, Μανουσάκης, Ιατρούδης, Λυδάκης, Αγγελόπουλος, Κυριακίδης.
ΟΦΗ: Στρέζος, Nάστος, Ορτέγκα, Λεάλ (78' Χαντί), Κουσκουνάς, Μάρτος (61' Ογκμποε), Πουρτουλίδης (66' Ρούσσος), Κοιλιάρας, Ζιαμπάρης, Μπολάκης, Ποτουρίδης.
Στον πάγκο οι: Δερμιτζάκης, Ρούσσος, Χαντί, Μάνος, Κομεσίδης, Ογκμποε, Κουτσιανικούλης.
Διαιτητής:Γκορτσίλας (Μακεδονίας).
Βοηθοί: Παπαδάκης, Δασκαλάκης (Ηρακλείου).
4ος: Φουκάκης (Ηρακλείου).