Κυριακή 17 Δεκεμβρίου 2017

Ποδόσφαιρο 17/12/17

Επιμέλεια:Παντελής Χαραλαμπάκης

«Ο ΟΦΗ αξίζει την άνοδο»

Ο Νίκος Παπαδόπουλος ήταν εκνευρισμένος με κάποιες αποφάσεις του βοηθού διαιτητή Κωσταντίνου (Πρέβεζας) και δεν παρέστη στην συνέντευξη τύπου, μετά τον αγώνα Αρης-ΟΦΗ 0-0 στο Κλεάνθης Βικελίδης.
Στη θέση του, πήγε ο συνεργάτης του, Νίκος Καραμπετάκης, ο οποίος ανέφερε τα παρακάτω:
 «Με αντίπαλο μια ομάδα από τα φαβορί για την άνοδο στην Σούπερ Λίγκ, ήρθαμε με στόχο να κερδίσουμε το παιχνίδι.
Στο πρώτο ημίχρονο ήμασταν αρκετά καλοί, βγάλαμε αρκετές φάσεις στο τρανζίσιον και ήμασταν πιο απειλητικοί από τον Αρη.
Αν είχαμε μια καλή τελική πάσα, δικαιούμασταν ένα γκολ.
Στο δεύτερο ημίχρονο, ο Αρης είχε την κατοχή της μπάλας, μας απείλησε κυρίως από στατικές φάσεις.
Εμείς δεν είχαμε την ηρεμία να κρατήσουμε τη μπάλα.
Αυτό μας έφερε λίγο πίσω στην άμυνα μας.
Θεωρώ ότι ήταν ένα δίκαιο αποτέλεσμα.
Πρέπει να δώσουμε συγχαρητήρια στους παίκτες μας για την εμφάνιση.
Προερχόμασταν από ένα κακό αποτέλεσμα, αλλά δείξαμε ότι είμαστε και εμείς μια μεγάλη ομάδα και δικαιούμαστε την άνοδο”.
-Για την απουσία του Νίκου Παπαδόπουλου από τη συνέντευξη τύπου:
«Ο κ. Παπαδόπουλος δεν ήρθε γιατί ότι αυτά τα παιχνίδια κρίνονται στις λεπτομέρειες. Μετά το 80’ τρείς φορές η μπάλα μπροστά μας, έχει βγεί πλάγιο υπέρ μας και ο πρώτος βοηθός έκλεινε τα μάτια.
Για το διαιτητή θέλω να πω ότι ήταν άριστος. Είναι διαιτητής που πρέπει να σφυρίζει Σούπερ Λίγκ. Εμείς σαν ομάδα του δίνουμε συγχαρητήρια.
-Είχε παράπονα από την διαιτησία ο κ. Παπαδόπουλος;
«Εκνευρίστηκε για τις φάσεις που σας προανέφερα και έστειλε εμένα, για να σας καλύψω».
-Η αντίδραση που έβγαλε ο ΟΦΗ μετά την ήττα από την Παναχαική ήταν αυτό που θέλατε;
«Ο ΟΦΗ έχει αποδείξει ότι έχει μέταλλο. Με όλες τις ομάδες ήμασταν πολύ καλύτεροι και δικαιούμασταν τη νίκη. Η ομάδα έπρεπε να έχει περισσότερους βαθμούς. Επρεπε να ήμασταν καλύτεροι στην κατοχή της μπάλας και να κάνουμε περισσότερες ευκαιρίες, γιατί μπορούσαμε».