Κυριακή 11 Μαρτίου 2018

Ποδόσφαιρο 11/3/18

Επιμέλεια:Παντελής Χαραλαμπάκης

Παπαδόπουλος: «Η μεγάλη προσπάθεια από όλους, μας έφερε εδώ»

Ο προπονητής του ΟΦΗ Νίκος Παπαδόπουλος, ανέφερε στη συνέντευξη τύπου μετά το τέλος του αγώνα ΟΦΗ-Τρίκαλα 3-0:
«Κατά την άποψη μου κάναμε ένα πολύ ωραίο παιχνίδι, εκτός από 15-20 λεπτά, μετά το γκολ που βάλαμε στο πρώτο ημίχρονο.
Δεν είχαμε ηρεμία να κρατήσουμε τη μπάλα.
Θα έλεγα ότι μας αποσυντόνισε λίγο ο τραυματισμός του Παπαστεριανού, μέχρι να βρούμε τα πατήματα μας εκεί.
Και χάσαμε την ηρεμία μας στο να κρατήσουμε τη μπάλα περισσότερο.
Παρ’ όλα αυτά και σε εκείνη τη φάση του παιχνιδιού, ο αντίπαλος δεν έκανε ευκαιρίες.
Ενώ εμείς στην κόντρα επίθεση είχαμε την ευκαιρία να σκοράρουμε και δεύτερο και τρίτο γκολ.
Στο δεύτερο ημίχρονο, υπήρχε μια ομάδα μέσα στο γήπεδο.
Θα μπορούσε το σκορ να είναι μεγαλύτερο από ότι τελείωσε το παιχνίδι.
Συγχαρητήρια στους παίκτες μου. Τακτικά ήμασταν άριστοι.
Στο δεύτερο ημίχρονο διορθώσαμε αρκετά πράγματα σε ότι αφορά την ενέργεια μας το πρέσινγκ μας πιο ψηλά.
Για να μη δώσουμε το δικαίωμα στον αντίπαλο να έχει την κατοχή, όπως την είχε για ένα διάστημα στο πρώτο ημίχρονο.