Κυριακή 10 Απριλίου 2016

Ποδόσφαιρο 10/4/16

Επιμέλεια:Παντελής Χαραλαμπάκης

ΛΥΤΡΩΤΗΣ ο Σαχινίδης στο 90'!

Με τον Βασίλη Σαχινίδη, να σκοράρει στο 90' ο ΟΦΗ πήρε μια ΤΕΡΑΣΤΙΑ νίκη που τον φέρνει ποιο κοντά στην άνοδο!

Σε ένα κατάμεστο «Γεντί Κουλέ», ο ΟΦΗ επικράτησε με 1-0 την Τριγλία Ραφήνας, και την άφησε οριστικά εκτός μάχης στην διεκδίκηση ανόδου. Το παιχνίδι είχε ρυθμό με τις δύο ομάδες να παίζουν ανοικτά, στο 9' ο ΟΦΗ κέρδισε πέναλτι με τον Χαντί να μην μπορεί να σκοράρει. Στην συνέχεια, ο ΟΦΗ πίεζε ακόμα περισσότερο την εστία του Λέτσο, αλλά χωρίς αποτέλεσμα, στο 28' λεπτό η Τριγλία έχασε διπλή μεγάλη ευκαιρία για να ανοίξει το σκορ, με τον Δερμιτζάκη να λέει «όχι.» Στο δεύτερο ημίχρονο, ο Περογαμβράκης έχασε μεγάλη ευκαιρία στο 66' και να μην μπορεί να σκοράρει, όσο περνούσε η ώρα ο κόσμος φώναζε ακόμα περισσότερο για να ψυχώση τους παίκτες του Νιόπλια, και το χρυσό γκολ ήρθε από τον Σαχινίδη στο 90 λεπτό με τον ΟΦΗ να παραμένει στο πόντο από τον Φωστήρα.