Κυριακή 3 Απριλίου 2016

Ποδόσφαιρο 03/4/16

Επιμέλεια:Παντελής Χαραλαμπάκης

Με γκολ - πέναλτι του «Πέρο» στο -1 η διαφορά!

Μια ακόμη μεγάλη νίκη πέτυχε ο ΟΦΗ που επικράτησε στον Πειραιά 0-1 και η διαφορά πηγαίνει στο -1 βαθμό!

Ο ΟΦΗ μπήκε πολύ δυνατά στο παιχνίδι έχοντας την κατοχή της μπάλας, και κατάφερε να απειλήσει μόλις στο 5ο λεπτό, με τον Κώτσιο να ζητάει χέρι σε μία καθάρη φάσει για πέναλτι, αλλά ο Ρούτσης έκλεισε τα μάτια. Στην συνέχεια ο ΟΦΗ είχε ευκαιρίες με Περογαμβράκη και Καλέ, αλλά να μην μπορεί να σκοράρει. Στο 40' ο Καλέ κέρδισε πέναλτι, με τον Περογαμβράκη να είναι ο εκτελεστής και να κάνει το 0-1 πριν βγει το ημίχρονο. Στο δευτέρο ημίχρονο, ο ΟΦΗ δεν απείλησε πολύ την εστία του Παπαδόπουλο, πέρα από δύο σημαντικές ευκαίριες με του Πόποβιτς το δοκάρι από απευθίεας κόρνερ, και ένα σου του Φαμπίνιο. MVP του σημερινού αγώνα είναι ο Γιάννης Δερμιτζάκης, που απόκρουσε ένα τετ α τετ του Ευθυμιάδη κρατώντας το 0-1 που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα του παιχνιδιού.