Δευτέρα 19 Δεκεμβρίου 2016

Ποδόσφαιρο 10/12/16

Επιμέλεια:Παντελής Χαραλαμπάκης

Μεγάλη εκτός έδρας νίκη για τον ΟΦΗ!

Την πρώτη νίκη εκτός έδρας, πήρε ο ΟΦΗ που επικράτησε την Καλλιθέα με 1-2 με γκολ των Μιλοσάβλιεφ και Μάνο.

Ο ΟΦΗ μπήκε καλά στο παιχνίδι και είχε την πρώτη του ευκαιρίες με απευθείας εκτέλεση του Νάστου, που μπλόκαρε ο Σταυριανός. Στην συνέχεια, ο ΟΦΗ έχασε μεγάλη ευκαιρία στο 28 λεπτό, με το σουτ του Όγκμποε να αποκρούει εντυπωσιακά ο τερματοφύλακας της Καλλιθέας, Στο δεύτερο ημίχρονο, ο ΟΦΗ έκανε πολλά λάθη στη μεσαία γραμμή με αποτέλεσμα να μην μπορεί να δημιουργήσει εύκολα ευκαιρίες. Στο 66' μετά από εκτέλεση φάουλ του Χαντί, ο Κώτσιος μόνος του στο δεύτερο δοκάρι θα κάνει το πλασέ αλλά οι παίκτες της Καλλιθές έδιωξαν πάνω στην γραμμή.

Ο Νίκος Νιόπλιας, πέρασε στο γήπεδο τους Μιλοσάβλιεφ και Μάνο, που έκαναν εξαιρετική δουλειά μέσα στο γήπεδο και ήταν οι προταγωνιστές του παιχνιδιού. Ο ΟΦΗ κατάφερε να προηγηθεί στο 82', ο Μάνος έδωσε στον Μιλοσάβλιεφ έτοιμο γκολ, που με πλασέ έκανε το 0-1. Τρία λεπτά αργότερα, ο Μιλοσάβλιεφ έκανε μια εξαιρετική σέντρα από τα αριστέρα με τον Μάνο, να κάνει το 0-2, ενώ η Καλλίθεα μείωσε στο 90 μετά από λάθος του Δαύκου, με τον Μουκτάρης από κόντα έκανε το 1-2 που ήταν το τελικό αποτέλεσμα του παιχνιδού.