Κυριακή 27 Μαρτίου 2016

Ποδόσφαιρο 27/3/16

Επιμέλεια:Παντελής Χαραλαμπάκης

Μπαλάρα από τον ΟΦΗ και άνετη νίκη με 4-0!

Πραγματοποιώντας μια εξαιρετική εμφάνιση για 90 λεπτά, ο ΟΦΗ «καθάρισε» το παιχνίδι από το πρώτο 45λεπτο.

Μια εύκολη νίκη είχε σήμερα ο ΟΦΗ κόντρα στον Ερμή Ζωνιανών, που πρόσφερε στον κόσμο που πήγε στο γήπεδο σκορ και θέαμα. Ο ΟΦΗ άνοιξε το σκορ με τον Περογαμβράκη, που ήρθε από το πάγκο, κάνοντας το 1-0 στο 26λεπτό. Στην συνέχεια ο ΟΦΗ πίεσε ακόμη περισσότερο την άμυνα των Ζωνιανών, και το παιχνίδι «τελείωσε» μέσα σε σε τρία λεπτό, με τον Καλέ να κάνει το 2-0 στο 40, και του Χαντί στο 43. Με τον ΟΦΗ να είναι καταιγιστικός στο πρώτο ημίχρονο. Στο δεύτερο ημίχρονο, ο ΟΦΗ έκανε συντήρηση δυνάμεων για το παιχνίδι με τον Ατρόμητο Πειραιά, το κερασάκι στην τούρτα ήρθε στο 81′ με έναν κεραυνό του Ζντράβκο Πόποβιτς που δεν άφησε κανένα περιθώριο αντίδρασης στον Ανδρεαδάκη διαμορφώνοντας το τελικό 4-0. Ο Γιάννης Δερμιτζάκης πέρασε ένα εύκολο απόγευμα σήμερα στο «Γεντί Κουλέ»