Κυριακή 13 Μαρτίου 2016

''Οι άλλοι'' 13/3/16

Επιμέλεια:OFI CRETE News

Σε πελάγη ευτυχίας έπλεε ο Κωτσοβός

Μεγάλη νίκη πέτυχε η Επισκοπή επικρατώντας με 0-1 του Αστέρα στην Βάρη στην «μάχη» της παραμονής.
Ο προπονητής της Ρεθυμνιώτικης ομάδας, Νίκος Κωτσοβός, ανέφερε εμφανώς χαρούμενος μετά το ματς:

«Πραγματοποιήσαμε μια τρομερή εμφάνιση. Παρά τις τόσες απουσίες, τα παιδιά έδωσαν την ψυχή τους και ιδίως στο α’ ημίχρονο κάναμε πολύ όμορφα πράγματα στο γήπεδο. Φτάσαμε και πάλι σε μια δίκαιη νίκη όπου φυσικά χρειάστηκε να μας βοηθήσει ο Γεωργίου με την απόκρουση του πέναλτι.
Θα ήταν άδικο και πάλι να χάσουμε στο τέλος δύο βαθμούς τους οποίους τους δουλέψαμε μέσα στο γήπεδο.
Στο α’ ημίχρονο χάσαμε πολλές ευκαιρίες μα κυρίως είχαμε καταπληκτικό ρυθμό. Στην ανάπαυλα χάσαμε και τον Φώτη Μπάτσι που μας βοηθούσε ως εκείνη την ώρα πάρα πολύ.
Στο β’ πετύχαμε το γκολ, τα παιδιά φώναξαν γκολ! και σε μια ακόμη φάση με την κεφαλιά του Σίσκοφ και φτάσαμε να απειληθούμε μονάχα από δυο στημένες φάσεις και από ένα πέναλτι που δεν θέλω να τοποθετηθώ για ευνόητους λόγους.
Αυτό που με γεμίζει όμως σαν προπονητή είναι η καταπληκτική εμφάνιση του α’ ημίχρονου και η συνολικά πολύ μεστή μας παρουσία σ’ όλο το ματς».