Κυριακή 21 Φεβρουαρίου 2016

Ποδόσφαιρο 21/2/16

Επιμέλεια:Παντελής Χαραλαμπάκης

«Άλωσε» το Ζηρίνειο, ο ΟΦΗ!

Μεγάλη νίκη για τον ΟΦΗ, που έφυγε με το διπλό από την Κηφισιά, αλλά δεν ήταν αρκετό, με τον Φωστήρα να παίρνει την νίκη στην Ράφηνα

Με το... καλημέρα, ο ΟΦΗ άνοιξε το σκορ μόλις στο 1ο λεπτό με τον Κώτσιο να ανοίγει το σκορ. Στην συνέχεια, πριν καλά καλά συνέλθουν οι παίκτες της Κηφισιάς από το γρήγορο γκολ, ο Περογαμβράκης μετά από την εκτέλεση φάουλ του Χαντί έκανε το 0-2 μόλις στο 9ο λεπτό που εκεί τελείωσε το παιχνίδι. Παρά το 0-2, ο ΟΦΗ έκανε πολλές ευκαιρίες και θα μπορούσε να σκορ να γίνει 0-3 και 0-4. Στο δεύτερο ημίχρονο, δεν έγινε η μεγάλη ευκαιρία στο ματς, με τον Περογαμβράκη να βάζει το «κερασάκι στην τούρτα» στο 83 με ένα δυνατό σουτ έκανε το 0-3 που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

Κηφισιά: Γουμάγιας, Παπάζογλου, Καλαϊτζίδης, Τεγούσης, Καρακώστας, Μουσταφίδης, Μιχαλόπουλος, Ζαφειρίδης, Ντούλιας, Γκεζος, Χαικάλης.
ΟΦΗ: Δερμιτζάκης, Κιάσσος, Κοιλιάρας, Φαζός, Κώτσιος (85′ Φουκαράκης), Φραγκουλάκης (68′ Καλέ), Νάστος, Χαντί, Πόποβιτς, Γουόρντεν (57’Μπουρσέλης) , Περογαμβράκης.