Παρασκήνια 22/2/16

Eπιμέλεια:Παντελής Χαραλαμπάκης

Δύο γκολ και τρεις ασίστ σε δύο παιχνίδια από τον Χαντί!

O Άγγελος Χαντί ήρθε στον ΟΦΗ για να κάνει την διαφορά και να βοηθήσει και αυτός από την πλευρά του την προσπάθεια που γίνεται για να έρθει η άνοδος.

26χρονος μεσοεπιθετικός, έχει κάνει δύο εξαιρετικά παιχνίδια με την φανέλα του ΟΦΗ, και δείχνει πως είναι παίκτης επιπέδου Σούπερ Λιγκ. Στα δύο παιχνίδια που έχει αγωνιστή, έχει συνολικά 3 ασίστ και 2 γκολ κόντρα σε Ηράκλειο και Κηφισιά. Η αρχή έγινε την προηγούμενη εβδομάδα, όταν έκανε ντεμπούτο με την φανέλα του ΟΦΗ, που έβαλε δύο γκολ που σε 15 λεπτά έβαλε δύο καταπληκτικά γκολ κόντρα στο Ηράκλειο. Στο χθεσινό παιχνίδι, έδωσε 3 ασίστ, μετά από εκτέλεση κόρνερ στο 1ο λεπτό, που με κοντινό πλασέ ο Κώτσιος έκανε το 0-1. Στο 10λεπτο, μετά από φάουλ που κέρδισε ο Έρικ Γουόρντεν, ο Χαντί εκτέλεσε το φαουλ, και με κοντινή προβολή έκανε το 0-2, ενώ η τρίτη και τελευταία ασιστ ήταν μετά από πάσα που έκανε στον «Πέρο» με τον τελευταίο να κάνει το μονοκόμματο σουτ και έκανε το 0-3, με τον Άγγελο Χαντί να έχει τρεις ασίστ και δύο γκολ σε δύο παιχνίδια.