Δευτέρα 22 Φεβρουαρίου 2016

Ποδόσφαιρο 22/2/16

Επιμέλεια:Παντελής Χαραλαμπάκης

O χθεσινός ΟΦΗ δεν... παιζόταν!

Ο ΟΦΗ έκανε αυτό που έπρεπε χθες, αλλά η νίκη του Φωστήρα έφερε την διαφορά εκεί που ήταν δηλαδή στο -9.

Ένας άλλος ΟΦΗ χθες, κέρδισε εύκολα στην Κηφισιά με 0-3 και μένει ζωντανός στην μάχη της ανόδο. Άλλωστε, στόχος είναι να γίνει το 15χ15 στο δεύτερο γύρο και να κρίθει η άνοδος μέχρι την τελευταιά αγωνιστική που θα υποδεχτεί τον Φωστήρα στο «Γεντί Κουλέ». Η χθεσινή νίκη του ΟΦΗ, και νίκη του Φωστήρα στην Ραφήνα δεν αλλάξε τίποτα στην κορυφή με τον ΟΦΗ να είναι στο -9 από τον Φωστήρα. Το χθεσινό παιχνίδι, δεν χρειάζεται να πούμε και πολλά, ο ΟΦΗ έβαλε δύο γρήγορα γκολ στο πρώτο 10λεπτο και στην συνέχεια και μετά έπαιξε «έξυπνα» κρατώντας την μπάλα και προσπαθούσε να βγει «έξυπνα»στην αντεπίθεση. Στο δεύτερο ημίχρονο δεν έγιναν πολλές φάσεις, μία της Κηφισιάς με κεφαλιά από κόρνερ, ένα σουτ του Χαντί από φάουλ, και τέλος το γκολ του Περογαμβράκη που διαμόρφωσε το τελικό σκορ 0-3