Σάββατο 27 Φεβρουαρίου 2016

Γυναίκες 27/2/16

Επιμέλεια:Παντελής Χαραλαμπάκης

Και μαθηματικά στην Β' Εθνική ο ΟΦΗ!

Την άνοδο του στην Β' Εθνική και μαθηματικά εξασφάλισε ο ΟΦΗ που νίκησε τον Εργοτέλη με 0-4.

Το παιχνίδι ξεκίνησε δυνατά για την ομάδα του Εργοτέλη, που είχε δοκάρι μόλις στο 5ο λεπτό αλλά δεν μπόρεσε να ανοίξει το σκορ. Στην συνέχεια ο ΟΦΗ είχε την κατοχή της μπάλας και της ευκαιρίας, και στο 44 ο ΟΦΗ άνοιξε το σκορ και έκανε το 0-1 με σκόρερ την Χρηστάκη, μετά από ωραία προσπάθεια της Σηφάκη, που ήταν και το τελικό σκορ του ημιχρόνου. Με το που ξεκίνησε το 2ο ημίχρονο, με την Λάκο να κάνει το 0-2, και εκεί κάπου τελείωσε το παιχνίδι. Στο 55' η Κοκοτσάκη, έκανε το 0-3 ενώ το «κερασάκι στην τούρτα» την έβαλε η Σηφάκη. Και πλέον, ο ΟΦΗ είναι και μαθηματικά στην Β' Εθνική.