Ποδόσφαιρο 14/2/16

Επιμέλεια:Παντελής Χαραλαμπάκης

Έκανε καλή προπόνηση εν όψει Κηφισιά

Με κορυφαίο τον Άγγελο Χαντί, Ο ΟΦΗ εβγάλε σήμερα την υποχρέωση του και πλέον κοιτάει το μεγάλο παιχνίδι με την Κηφισιά.

Στο ντεμπούτο του Νίκου Νιόπλια, ο ΟΦΗ παρουσιάστηκε εξαιρετικός με μεγάλη διάθεση αλλά κυρίως παίζοντας πολύ καλό ποδόσφαιρο δεν αντιμετώπισε κανένα πρόβλημα σε 90 λεπτά παιχνιδιού. Με τους Χαντί Καλέ και Γουόρντεν να κάνουν το ντεμπούτο τους με την φανέλα του ΟΦΗ, έδειξαν πως είναι παίκτες για Σούπερ Λιγκ, ο Χαντί έδειξε τις ικανότητες του που έχει, και με δύο προσωπικά γκολ έκανε το 3-0 από το πρώτο ημίχρονο.

Στο δεύτερο 45λεπτο, ήταν φανερό ότι ο ΟΦΗ έκανε συντήρηση δυνάμεων προφυλάσσοντας παίκτες εν όψει του κομβικού αγώνα με την Κηφισιά την επόμενη Κυριακή όπου με νίκη στην Αθήνα δείχνει ότι όλα εξαρτώνται από εκείνον.