Δευτέρα 15 Φεβρουαρίου 2016

Παρασκήνια 15/2/16

Επιμέλεια:Παντελής Χαραλαμπάκης

Όταν ο «Πέρο» πήγε στην κορυφή...

Ο Αλέξης Περογαμβράκης έπαιξε για πρώτη φορά στην φυσική του θέση που είναι στην κουρυφή της επίθεσης.

Ο αρχηγός του ΟΦΗ δεν ήταν ποτέ δεξί εξτρέμ όμως έστω και από αυτήν την θέση είχε προλάβει να βάλει 10 γκολ στο φετινό πρωτάθλημα. Ο Νιόπλιας έκανε το αυτονόητο, τον έβαλε στην κορυφή της επίθεσης (εκεί όπου πρέπει να παίζει) και ο αρχηγός του ΟΦΗ έκανε ένα πολύ μεστό παιχνίδι. Σκόραρε, δημιούργησε και έσκασε τα αντίπαλα στόπερ. Eίδαμε στο πρώτο ημίχρονο, τον Περογαμβράκη να παίρνει πολλές μπάλες από τους συμπαίκτες τους, και να δημιουργεί πολλές ευκαιρίες. Πέρα από το γκολ - πέναλτι του «Πέρο», μετά από λίγα λεπτά ο ίδιος παίκτης έβγαλε εξαιρετική σέντρα για τον Άγγελο Χαντί, να κάνει το μονοκόμματο σουτ γράφοντας το 2-0.